Matek háziban szeretnék segítséget kérni. SÜRGŐS! Valaki aki jó matekos, meg tudná nekem oldani ezt a 6 feladatot? Hogyan kell őket egyenlettel felírni?


Eszméletlenül hülye vagyok ehhez a témához. Viszont holnara ahány feladat nincs kész annyi egyest kapunk.

1.

Egy kétjegyű természetes szám egyik számjegye 3-mal nagyobb a másiknál, ha jegyeit felcseréljük, az eredeti felénél egyel kissebbet kapunk. Melyik ez a szám?


2.

Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 13.Ha a számot 12-vel elosztjuk, akkor a hányados a szám utolsó számjegyével egyezik meg, a maradék pedig ennél 2-vel kissebb . Melyik ez a szám?


3.

Melyik az a 2 jegyű szám, amelyben a számjegyek összege 10, és amelyből kivonva a számok felcserélt alakját 36-ot kapunk?


4.

27 éves apának 3 éves fia van. Hány év múlva lesz az apa 3-szor annyi idős, mint a fia?


5.

Az anya 40 éves, a lánya 16 .Hány évvel ezelőtt volt az anya 3-szor időssebb a lányánál?


6.

Egy 27 km-es útvonal egyik végéről 8 órakor elindult Bandi , a másik oldalról 10 órakor Béci. Mikor találkoznak, ha Bandi 3km-t tesz meg óránként,Béci pedig 4km-t?


Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene!


2012. jan. 26. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

És ezeket este 3/4 8-kor kaptátok, hogy csináljátok meg holnapra?! ...


6) s=21km, v=3+4=7km/h t=s/v=3 -> 13-kor találkoznak


5)40-x = 3*(16-x)

2x=8

x=4 -> 4 évvel ezelőtt


4)27+x = 3*(3+x)

2x=18

x=9 -> 9 év múlva



Három db 1-es is jobb, mint a 6. :D

2012. jan. 26. 20:48
 2/14 A kérdező kommentje:

Eddig próbélkoztam vele, de rájöttem hogy hiába.

Igen..:D Köszönöm szépen:)

2012. jan. 26. 20:53
 3/14 anonim ***** válasza:
3) 73-37
2012. jan. 26. 20:57
 4/14 anonim ***** válasza:
1) 52
2012. jan. 26. 20:59
 5/14 bongolo ***** válasza:

2)

A szám: ab

értéke: 10·a+b

Számjegyek összege 13: a+b=13

Hányados 12-vel osztva 'b': 10a+b = 12b+m

Maradék ennél 2-vel kevesebb: m = b-2


10a+b = 12b+b-2

10a+2 = 12b

mivel a+b=13 → a=13−b

10(13−b)+2 = 12b

130 − 10b + 2 = 12b

22b = 132

b = 6

a = 7


Vagyis a szám a 76

2012. jan. 26. 21:28
 6/14 A kérdező kommentje:

a 2-es feladatba nem értem, miért szorozzuk 10-zel az értéknél az a+b-t :/


de köszönöm mindenkinek:)

2012. jan. 26. 21:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele! Vegyük például a 43-at. Általános iskola első osztály, hogy 43= 4*10 + 3*1
2012. jan. 26. 21:58
 8/14 anonim ***** válasza:

5. 40-től mész visszafele és nézed, hogy melyik osztható 3-mal.


Így kiderül, hogy 4 évvel ezelőtt

2012. jan. 26. 22:44
 9/14 anonim ***** válasza:

4.

a=27

f=3


3*(f+x)=a+x

3f+3x=a+x

9+3x=27+x

2x=18

x=9


próba:

a=36

f=12

3*12=36

2012. jan. 26. 22:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves utsó!

Ezeket vezettem le én is.


Első voltam.

2012. jan. 26. 22:55
1 2