Hogy kell megoldani a következő feladatot táblázattal és másodfokú egyenlettel?

Egy kerékpáros 30 km-t tesz meg minden nap. Egy nap 3 perccel hamarabb indul de 1 km/h-val kisebb sebeséggel ment mint máskor de pont időben megérkezett. Mekkora volt a sebessége?
2012. jan. 23. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

3 perc=0.05h

s=v*t, és tudjuk, hogy nem csak az út, de az idő is állandó:

30=v*t

30=(v-1)*(t+0.05)


2 ismeretlen, 2 egyenlet, egyikből kifejezed pl v-t, majd behelyettesítesz a másik képletbe, így kijön a másodfokú egyenlet, megoldod, megkapod t-t, amit visszahelyettesítesz valamelyik képletbe, így megkapva v-t.

Ezután v-ből kivonsz 1-et, így megkapod mekkora sebességgel ment.

2012. jan. 23. 16:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Jaja.


Osztom az előttem szóló véleményét, annyival kiegészítve, hogyha az első egyenletből a t-t fejezed ki és azt helyettesíted be a másodikba, rögtön a v-re kapsz másodfokú egyenletet és egyből az jön ki. Szerintem. Én így csinálnám.


Amúgy nekem 25 Km/h jött ki, de ez nem tuti, mert nem számoltam át, szóval lehet, hogy elszámoltam a gyökvonást.


:-)

2012. jan. 23. 16:10