MAtek? 3,142-t kéne törtalakban felírni, egyenlettel levezetve de így nem értem valaki tud na segíteni?

2011. szept. 11. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
3,142 = 3142/1000 = 1571/500
2011. szept. 11. 08:22
 2/3 A kérdező kommentje:
ja bocsi a kérdést elírtam, a 42 ismétlődik--
2011. szept. 11. 20:04
 3/3 anonim válasza:

A=3,14242...

10A = 31,42...

1000A=3142,42...

1000A - 10A = 3142,42... - 31,42...

990A = 3111

A = 3111 / 990 vagy A = 1037/330

Megfelel?

2013. márc. 1. 12:39