Mi lehet a szabály? Leírnád nekem egyenlettel?


Ez egy táblázatban van:

(x a felső, y az alsó sor)

x= 0 y=0

x=1 y=0,5

x=2 y=2

x=3 y=4,5

x=4 y=8

x=5 y= ?

x=10 y= ?


Hálám örökké üldözni fog( csak utol ne érjen...) <3


2011. ápr. 27. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A tippem az, hogy x-et be kell szorozni egy bizonyos számmal, és így y-t kapunk. Ha jól megnézed a számokat kijön egyfajta sorrendiség, amit az alábbi levezetésemen találsz:


0*(0)=0

1*(0,5)=0,5

2*(1)=2

3*(1,5)=4,5

4*(2)=8


A zárójeles számok az összefüggések, és így kialakul az a sorrend, hogy mindig 0,5-el emelkedik a tét, vagyis a megoldás:


5*(2,5)=12,5

10*(3)=30


További szép napot, puszit elfogadok :D

2011. ápr. 27. 17:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó elbaszarintottam. A helyes válasz:


10*(5)=50 ugyanezen az elven.


Hanyadikos vagy ha szabad kérdezni? Ez majdnem rajtam is kifogott, pedig 11-es vagyok :D

2011. ápr. 27. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egyenlet hozzá: x*1/2x=y
2011. ápr. 27. 17:38
 4/8 A kérdező kommentje:

8.-os vagyok, de emelt matekot tanulunk... :"S

mindenkinek nagyon köszönöööm!

Első! fiú voltál vagy lány? :D

2011. ápr. 27. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:

A mindenki konkrétan én vagyok, az összes válaszod tőlem van :D

Fiú vagyok, pontosabban már férfi, nemrég töltöttem a 18at

2011. ápr. 27. 18:05
 6/8 A kérdező kommentje:

naa, akkor kööszi a segítséget. "pirospontos" lesz a házim :D

küldöm a pusziiit (:

2011. ápr. 27. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit, megvolt a napi jócselekedet :)
2011. ápr. 27. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Az adatsor az y = x²/2 parabola értékeit tartalmazza
2011. ápr. 28. 13:21