Valaki matek házi (szöveges felaldat egyenlettel)?


Hány éves Péter,aki ezt mondja: "3 év múlva annyi idős leszek,mint amennyi András 6 évvel ezelőtt volt,amikor én harmad annyi éves voltam, mint amennyi András most"?

Előre is köszönöm!:)


2011. okt. 19. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:

1. egyenlet: P+3=A-6

2. egyenlet: (P-6)*3=A


Hajrá!

2011. okt. 19. 17:37