Valaki megmondaná hogy kell megoldani ezeket a feladatokat egyenlettel?


1. Egy víztároló 2 csövön át tölthető, az első 4 óra, a második 3 óra alatt töltené meg. Egy harmadik csövön keresztül 1 óra alatt ürül ki. Hány óra alatt ürül ki ha mindhárom cső egyszerre van nyitva?

2. Egy 36 m/s és egy 20 m/s sebességgel haladó test ugyanarról a helyről, egy időben indulva ellenkező irányban haladva távolodik egymástól. Hány másodperc múlva lesz a távolságuk 574 m?


2011. jún. 4. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A 2. pld.

A két test másodpercenként 56m-rel távolodik egymástól. Az 574m távolságot 574/56=10,25s alatt érik el.

2011. jún. 4. 21:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 1. kérdésre itt van "bongolo" válasza:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. jún. 5. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A megadott értékekkel az első feladatnak nincs megoldása, mert időegység alatt a harmadik csövön több folyik ki, mint a másik kettőn be.
2011. jún. 5. 12:49
 4/5 bongolo ***** válasza:

A bemásolt link gondolatmenet indításnak jó, de ez kicsit más feladat. Itt nem nulláról indul a medence töltése, hanem teli medencét eresztenek le, miközben töltenek is vizet bele.

Vagyis 1 óra alatt 1/1 - 1/4 - 1/3 része ürül ki. Ez 5/12 része a medencének.

x idő alatt a teljes medence kiürül: x·5/12 = 1

x=12/5

2 óra 24 perc.

2011. jún. 5. 17:25
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. jún. 7. 15:06