Az (an) számtani sorozat első tagja és differenciája is 4. Adja meg a sorozat 26. tagját! Segítene valaki?

2013. febr. 12. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A sorozat 4-gyel kezdődik (első tag) és mindig 4-gyel növekszik (differencia). Tehát a sorozat első néhány tagja:

4, 8, 12, 16, 20, ...


Nyilván nem kell leírni a 26.-ik, mert vanrá általános képlet. Egy számtani sorozat n-edik tagja:

a(n)=a(1)+(n-1)*d, ahol d a differencia. Jelen feladatban a(n)=4+25*4=104

2013. febr. 12. 11:16