Számtani/mértani sorozat segítség?


Föld hőmérséklete középpontja felé haladva körübelül 30 méterenként átlagosan 1 celciussal növekszik .


a, ha, a föld felszínén 22 fokot mérünk, akkor 1 km mélységben mekkora a hőmérséklet?


b, Milyen mélységben éri el a hőmérséklet a víz forráspontját, a 100 fokot?


Vaahogyan nekitudtam állni, de már az elején megakadtam. Kérem, aki tudja az írja le a megoldásmenetét. Köszönöm



2012. dec. 9. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:
30*n méter mélyen 22+n celsius fok lesz. 1 km = 1000 m = 33.33*30 m. Így ott kb. 22+33 = 55 celsius fok lesz. 100 celsius fok = 22+78 celsius fok, ami 33*78 = 2574 m mélyen következik be.
2012. dec. 10. 13:50