a, an:=2+n^2
b, bn:=(n^2-9)/(n+3)
c, cn:=8
2012. dec. 8. 20:42
1/2 anonim válasza:
a)
a(1)=2+1^2=3
a(2)=2+2^2=6
a(3)=2+3^2=11
a(4)=2+4^2=18
a(5)=2+5^2=27
a(6)=2+6^2=38
........
2/2 anonim válasza:
Az első sorozat mértani, itt q=n. Úgy kell kiszámolni a tagokat, ahogyan az első válaszoló leírta.
A másodiknál alakítsuk át: ((n+3)(n-3))/(n+3)=n-3 Ez egy számtani sorozat, ahol d=1
A harmadiknál mindkettő lehet: vagy q=1 vagy d=0, bár az összegképletek alapján inkább számtani sorozatnak tekinthető.