Melyik számtani és melyik mértani sorozat? Számítsuk ki az első 15-öt.


a, an:=2+n^2

b, bn:=(n^2-9)/(n+3)

c, cn:=8



2012. dec. 8. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

a(1)=2+1^2=3

a(2)=2+2^2=6

a(3)=2+3^2=11

a(4)=2+4^2=18

a(5)=2+5^2=27

a(6)=2+6^2=38

........

2012. dec. 8. 20:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első sorozat mértani, itt q=n. Úgy kell kiszámolni a tagokat, ahogyan az első válaszoló leírta.


A másodiknál alakítsuk át: ((n+3)(n-3))/(n+3)=n-3 Ez egy számtani sorozat, ahol d=1


A harmadiknál mindkettő lehet: vagy q=1 vagy d=0, bár az összegképletek alapján inkább számtani sorozatnak tekinthető.

2012. dec. 9. 18:13