Számítsa ki a számtani sorozat differenciáját, ha tizenhetedik és nyolcadik tagjának különbsége 27.2012. dec. 7. 18:12
1/2 anonim válasza:
Tudjuk, hogy a(n)=a(1)+(n-1)*d így a(17)=a(1)+16d és a(8)=a(1)+7d.
27=a(17)-a(8)=a(1)+16d-a(1)-7d=9d
Osszunk le 9-el: 3=d
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
:)
2012. dec. 7. 19:16