Számtani, mértani sorozat hf, segítség Többi lent?

Számítsa ki a számtani sorozat differenciáját, ha tizenhetedik és nyolcadik tagjának különbsége 27.
2012. dec. 7. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a(n)=a(1)+(n-1)*d így a(17)=a(1)+16d és a(8)=a(1)+7d.

27=a(17)-a(8)=a(1)+16d-a(1)-7d=9d

Osszunk le 9-el: 3=d

2012. dec. 7. 18:43
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

:)

2012. dec. 7. 19:16