Jó matekosok! Hogyan kell ezt a példát levezetni? Képet mellékeltem!


Nem tudok rájönni.. Hiába nézek képletet is.


[link]



2012. nov. 7. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Összevonom azt, ami a zárójelben van

950=n*(9n+5)


Zárójel felbontása


950=9*n^2+5n


Egy oldalra rendezés


0=9n^2+5n-950


Lehet használni a másodfokú egyenlet megoldóképletét.

n=10 (a másik megoldás negatív, de n csak pozitív egész lehet)

2012. nov. 7. 18:53