MATEKOSOK! Ki tudná ezeket megoldani?


Kéne nekem egy kis segítség...hogyan kell ezeket a feladatokat kiszámítani? :// fogalmam sincs, hogy álljak neki :/


1. Egy cég 3 férfi és 4 női alkalmazottat akar felvenni. A felvételre 5 férfi és 6 nő jelentkezett. Hányféleképpen választhatják ki a leendő alkalmazottakat?


2. Két dobókockával egyszerre dobunk, adottak az alábbi események.: a, két különböző számot dobunk b, legalább egy 6ost dobunk c, a dobott összeg 7. Az események valószínűségét összehasonlÍtva mit kapunk?


3. Két szabályos dobókockával dobunk egyszerre. Mennyi annak a valószínűsége, hogy ha az egyik kockán kettőt dobunk, akkor a dobások összege nagyobb lesz, mint 6?


4.Egyszerre 6 kockával dobva mennyi annak a valószínűsége, hogy pontosan két kockán 1es lesz?


5. Egy zöldségárusnál kétfajta alma kapható. Az egyik az áru 30%át, a másik a 70%át teszi ki. Az első fajta alma 80%a első osztályú, a második fajtának 60%a első osztályú. Mekkora a valószínűsége, hogy az összes közül véletlenszerűen kiválasztott alma első osztáylú?


6. Egy üzembe a munkanap során 2 tehergépkocsi érkezését várják. Az érkezés időpontja a nap folyamán egyenletes eloszlású. A rakodási idő egyformán 1/4 munkanap. Rakodás után a kész kocsi rögtön elmegy. Mennyi annak a valószÍnűsége, hogy a képt gépkocsi az üzemben találkozik?


2012. nov. 3. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1) (5 alatt a 3)*(6 alatt a 4)=5!/(3!*2!)*6!/(4!*2!)=150


2) Összes esetek száma: 6*6=36

A: kedvező esetek száma: 6*5=30

B: az összes esetből elvesszük azt, amikor nincs 6-os:

kedvező esetek száma: 36-5*5=11

C: kedvező esetek: 1+6; 2+5; ... 6+1 azaz 6 eset


Így a valószínűségek: P(A)=30/36; P(B)=11/36; P(C)=6/36


3) kedvező esetek: 2+5; 2+6; 5+2; 6+2

a feltételt teljesítő összes eset: 36-25=11

(az összes esetből elvonjuk azokat, amikor nincs 2-es)

Így P=4/11


4) hat kocka közül valamelyik kettőn lesz 1es: (6 alatt a 2); ehhez képest a maradék 4-en nem 1-es: 5^4


Ezek szorzata a kedvező esetek száma: 15*625=9375


Az összes esetszám: 6^6=46656


Így a valószínűség: P=9375/46656=0,2009


5) P=0,3*0,8+0,7*0,6=0,66


A hatodikat még küldöm majd...

2012. nov. 4. 12:12
 2/3 anonim ***** válasza:

6) 1-(3/4)^2=0,4375


Derékszögű koord-rdsz-be kell felrajzolni...

2012. nov. 4. 12:14
 3/3 A kérdező kommentje:
rengeteget segitettél most ezzel! köszönöm! :))
2012. nov. 6. 11:45