(Matek) Ezeket a feladatokat jól oldattam meg, vagy hogy lehetne úgy megoldani, hogy ne csak "Xnégyzet" és "X" hanem "SZÁM" is maradjon?

[link]

2012. nov. 2. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezekben nincs szám, és kész.


Beírhatod a megoldóképletbe c=0.

De kiemeléssel könnyebb megoldani.

7x^2-7x=0

7x*(x-1)=0


Ez akkor 0, ha valamelyik tag 0.

x=0, x=1.



5x^2+x=0

x*(5x+1)=0


x=0, x=-1/5

2012. nov. 2. 20:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elrontottad a 2. egyenlet második lépését a végén:

5x^2-8x+3x^2+6x=0

8x^-2x=0

2x(4x-1)=0

x= 0 és 1/4

2012. nov. 3. 08:50
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mind2töknek a választ! :)
2012. nov. 4. 18:18