1., Nagymama szilvás gombócot készített. Fiatalabb unokája megette a gombócok 2/5 részét, nagyobbik unokája a maradék 1/3-át. Így maradt 12 gombóc.


Hány gombócot készített összesen a nagymama?

Hány gombócot evett meg az idősebb unoka?


Felírtam egyenletbe, kijött, h 19... A másodikra meg 2,5.

Sztem valamit nagyon elrontottam xd


2., Van egy sorozat. Pl. 1, 2, 4, 8...

Mi a sorozat 99-dik tagja?

(Nem feltétlen a megoldásra vagyok kíváncsi, hanem csak hogy hogy kell kiszámolni.)


3., Mekkora az A élű kocka testátlója?

Ennyi xdd (Mi az a testátló??)


4., Gondoltam egy számra. Ha kivonjuk belőle a 18%-át és hozzáadjuk a gondolt szám 2/3-át, akkor 1784-et kapunk. Melyik számra gondoltam?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)


2012. okt. 20. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

A fiatalabb megette az x gombócok 2/5 részét azaz x-(2/5)x így marad még: (3/5)x

Nagyobbik a maradék 1/3 ette meg, így: (3/5)x - (1/3)x = (4/15)x

Ami egyenlő 12-vel:

(4/15)x = 12

x=45

Ellenőrzés: 45-18-15=12


2.

1,2,4,8...

ez a sorozat 2-nek az egész kitevőjű pozitív hatványai, vagyis:

2^0, 2^1, 2^2, 2^3, ... 2^n

ezek alapján a 99. tag, az: 2^(99-1)= 2^98


3.

a/sqrt(3)


4.

x-0,18x+(2/3)x=1784

x=1200

2012. okt. 20. 14:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Vááá köszi :D
2012. okt. 20. 15:21