Tudom, hogy nagyon egyszerű, én még sem vagyok vele tisztába . Valaki eltudná magyarázni, hogy az alábbi feladatokat milyen módon kell megoldani?


-2x(másodikon)+13x+24=0 (Oldja meg az egyenletet a való számok halmazán) ill. az egyenlet gyökei x1= x2=



Adja meg a log3 81 kifejezés pontos értékét!



Egy mértani sorozat első tagja –3, a hányadosa –2. Adja meg a sorozat ötödik tagját!

Írja le a megoldás menetét!



Adja meg a 3x + 2y =18 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának

koordinátáit!



Érettségi feladatsorokat oldok, de ezeket nem tudom elkezdeni, megoldani.


Előre köszönöm


2012. ápr. 10. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

-2x(másodikon)+13x+24=0


Van egy megoldó képlet, abba kell behelyettesíteni, ennyi.


úgy van a képlet, hogy [-b+-gyök(...) ]/(2a)


a=-2 mert a az x^2 együtthatója

b=13 mert az x együtthatója

c=24 a konstans


-----


log3 81 keressük azt a számot, amit 3-ra emelve 81-et kapunk.

Vagyis 3^x=81

És x-et keressük, ami könnyen látható, hogy 4.



Szépen kikeresed, könyvben vagy a neten, hogy mi a mértani sorozat.

Képletet is találsz, hogy mi az n. tag


an=(-3)*(-2)^4=-48-nak kell kijönnie



Mi az y tengely? Azok a pontok, ahol x=0 pl (0,0) (0,5), (0,-3) stb.


Írjuk be, hogy x=0

3*0+2*y=18

y=9

2012. ápr. 10. 15:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm szépen!
2012. ápr. 10. 16:00