1.Hat iskola versenyez 3 fős csapatokkal. Minden versenyző ugyanakkora valószínűséggel lesz első (vagy 2. vagy 3.). Mi a vszínűsége, hogy a verseny első 3 helyezettje ugyanabból az iskolából jött?

2Egy tesztben az osztály átlaga 80 pont. A lányok átlaga 83 pont, a fiúké 71 pont. Az osztály tanulóinak hány %-a lány?(itt kijött,h 75%)

b.)A 25 kérdésből álló tesztben a válaszadó minden jó válasza 5pontot,a rossz válasza 0 pontot ,ha nem válaszol 1 pontot kap..Néhány gyereket megkérdeztünk,hogy hány pontot értek el.A következő válaszokat kaptuk:aNDRÁS:127, Bence:124,Csaba:121,Dénes:118,Endre:115.Ki mondhatott igazat és ki az ,aki buiztosan tévedett?


3.Mekkora a földön lévő víz tömege,ha annak térfogata 1,3875*10^15 m^3, a tengervíz sűrűsége 1035kg/m^3,az édesvízé 1000kg/m^3A sűreűség a tömeg és térfogat hányadosa)

Vizek százalékos megoszlása:Csendes óceán:51.37%

Atlanti-óceán:25,2%

Indiai-óceán:20,72%

édesvizek:2,71%.

Előre is köszönöm nektek:)


2012. ápr. 19. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

összes eset: 18 alatt a 3= 816

kedbező eset: 3!=6


p=6/816


2)

ha mind a 25 kérdés helyes akkor 125 pontot szerezhetett vki


vagyis András hazudott 127et nem érhetett el

Bence is, mert 124 pontot nem lehet elérni, mert ha 24 jó, az 120pont és ha nem válaszol az utolsóra akkor csak 121 pontja lehet.

Vagyis Csaba lehet h igazat mondott

Dénes hazudott, 23 kérdés jó akkor 23*5=115 pontja lehe, és ha 2 kérdésre nem válaszol akkor max 117 pontja lehet.

Endre lehet h igazat mondott, 23jóválasz az 115 pont, aztán kettőt elrontott

2012. ápr. 19. 16:14
 2/2 anonim ***** válasza:

3) igazából leírtad a megoldást, már csak ki kiéne számolni...

1,3875*10^15 m^3 ennek 2,71%a = 3,76*10^13

1,3875*10^15 m^3 ennek 97,29%a = 1,35*10^15


már csak be kell helyettesíteni a képletbe és kiszámolni külön az édes és külön a sós víz tömegét.

2012. ápr. 19. 16:20