Matematika házi, hogy kell megoldani ezeket a feladatokat?


1;Egy zöldségesnél egy zsák krumpli 18 kg. Egy másik zöldségesnél csak 15 kg van egy zsákban, és itt 12Ft-tal drágább a krumpli kilója.Egy zsák krumpliért mindkét helyen ugyanannyit kell fizetni. Mennyibe kerül 1 kg krumpli ezeknél a zöldségeseknél?


2;Egy közgazdász-kutató egy tanulmányában hosszú távra évi 5%-os GDP növekedést prognosztizált országának. Jelenlegi évi 10000 USD az egy főre jutó GDP az országban. Mekkora lenne 4 év múlva az egy főre jutó GDP változatlan növekedési ütem és népességszám esetén?


Valaki létszíves segítsen !


2012. márc. 11. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

1,)

I. 18kg/zs ; x ft/kg

II. 15 kg/zs ; x+12ft/kg


18x = 15(x+12)

18x=15x+180

3x=180

x=60


I. 60 Ft/kg => 18*60=1080 Ft/zs

II. 72Ft/kg => 15*72=1080 Ft/zs

(Jól számoltunk)


2.)

[{(10000*105/100)*105/100}*105/100]*105/100

10000*105/100=10500

10500*105/100=11025

11025*105/100=11576,25

11576,25*105/100= 12155,0625

2012. márc. 11. 13:53