1. Egy 165 cm hosszú, 120 cm széles fürdőszoba padlóját négyzet alakú járólapokkal akarjuk burkolni. A lapok be kell fedjék az egész aljzatot. Legfeljebb hány cm lehet a járólap éle?


2. Két üzletben ugyanolyan nadrágot árulnak. Az egyik boltban 1200 forintért a másikban 25%-kal drágábban. Mivel a második boltban nem fogyott a nadrág, ezért 50%-kal leárazták. Hány százalékkal kel az első boltban leszállítani a nadrág árát, ha ugyanannyiért akarják adni, mint a másik üzetben?


3. Öt tanuló: Ági,Béla,Ede,Gabi és Feri két koncertjegyet nyert. Az öt nevet egy-egy cetlin bedobják egy kalapba és kihúznak belőle kettőt visszatevés nélkül. Mi a valószínűsége hogy Ági és Béla kapja a két jegyet?


2012. jan. 24. 14:21
 1/3 anonim válasza:
1-es 15 a két szám legnyagyobb osztója
2012. jan. 24. 14:32
 2/3 anonim válasza:

1200*1,25=1500

1500/2= 750

750/1200*100=62,5%

100-62.5%=37,5

válsz 37.5 százalékkal kell leárazni az első üzletnek !

2012. jan. 24. 14:38
 3/3 bongolo ***** válasza:

3)

Kedvező esetek száma: 1

Összes esetek száma: 5-ből választanak ki 2-őt, azt (5 alatt 2) módon lehet.

Tehát a valószínűség: 1/(5 alatt 2)

2012. jan. 24. 16:17