Igazából el sem tudom őket kezdeni..
1. Ha egy négyzet oldalait 6 méterrel növeljük,területe 240(négyzetméter)-rel növekedik.Mekkora a négyzet oldala?
2. Határozd meg azt a két egymást követő egész számot,melyeknek szorzata 1122.
Ha valaki segítene nagyon megköszönném. :)
2011. nov. 23. 13:51
1/4 BKRS válasza:
1.
a oldalu negyzet
T=a^2
(a+6) oldalu negyzet terulete: (a+6)^2
a^2 + 240 = (a+6)^2
a^2 + 240 = a^2 + 12a + 36
240 = 12a + 36
204 = 12a
a = 204/12 = 17
3/4 Dave092 válasza:
látom az elsőt már írták így akkor csak a másodikra válaszolok:
a két egymást követő szám legyen "a" és "a"+1 ha ezeket összeszorzod tehát a*(a+1)=1122 felbontva innen már szerintem megy... zárójelfelbontás után rendezed az egyenletet másodfokú lesz és megkapod eredményként, hogy 33 és 34.
4/4 A kérdező kommentje:
igen,most már megy. köszönöm szépen. :)
2011. nov. 23. 14:32