Valaki segít megoldani ezeket a matek feladatokat?


Igazából el sem tudom őket kezdeni..

1. Ha egy négyzet oldalait 6 méterrel növeljük,területe 240(négyzetméter)-rel növekedik.Mekkora a négyzet oldala?

2. Határozd meg azt a két egymást követő egész számot,melyeknek szorzata 1122.


Ha valaki segítene nagyon megköszönném. :)


2011. nov. 23. 13:51
 1/4 BKRS ***** válasza:

1.

a oldalu negyzet

T=a^2

(a+6) oldalu negyzet terulete: (a+6)^2

a^2 + 240 = (a+6)^2

a^2 + 240 = a^2 + 12a + 36

240 = 12a + 36

204 = 12a

a = 204/12 = 17

2011. nov. 23. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:

a(a+1) = 1122


Így se megy?

2011. nov. 23. 14:22
 3/4 Dave092 ***** válasza:

látom az elsőt már írták így akkor csak a másodikra válaszolok:


a két egymást követő szám legyen "a" és "a"+1 ha ezeket összeszorzod tehát a*(a+1)=1122 felbontva innen már szerintem megy... zárójelfelbontás után rendezed az egyenletet másodfokú lesz és megkapod eredményként, hogy 33 és 34.

2011. nov. 23. 14:24
 4/4 A kérdező kommentje:
igen,most már megy. köszönöm szépen. :)
2011. nov. 23. 14:32