Hogy kell megcsinálni ezeket a szöveges feladatokat?


Írd fel egyenlettel is és egyenletrendszerrel is az adatok közti összefüggést

a) Egy szám 15-tel kisebb, mint egy másik szám háromszorosa. Melyik ez a két szám, ha összegük 33?


b)Palinak 250 Ft-tal több pénze van Robi pénzének a felénél. Hány forintjuk van külön-külön, ha Robinak. 150 forinttal több pénze van Palinak?


2011. okt. 18. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

x+15=3y

x+y=33


Bármelyik egyenletből kifejezheted az egyik ismeretlent, pl.:

x= 33-y


48-y=3y

4y=48

y=12

x= 33-12 = 21


Ellenőrzés:

21+12=33


21+15= 3*12 = 36


Második:

x-250= y/2

y-150=x

....


Itt már számolhatsz. :)

2011. okt. 18. 22:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. okt. 19. 09:22