Írd fel egyenlettel is és egyenletrendszerrel is az adatok közti összefüggést
a) Egy szám 15-tel kisebb, mint egy másik szám háromszorosa. Melyik ez a két szám, ha összegük 33?
b)Palinak 250 Ft-tal több pénze van Robi pénzének a felénél. Hány forintjuk van külön-külön, ha Robinak. 150 forinttal több pénze van Palinak?
2011. okt. 18. 20:55
1/2 anonim válasza:
x+15=3y
x+y=33
Bármelyik egyenletből kifejezheted az egyik ismeretlent, pl.:
x= 33-y
48-y=3y
4y=48
y=12
x= 33-12 = 21
Ellenőrzés:
21+12=33
21+15= 3*12 = 36
Második:
x-250= y/2
y-150=x
....
Itt már számolhatsz. :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. okt. 19. 09:22