Ezt a teljes négyzetté alakítást hogyan kell megcsinálni?


2x2+12x+16= 2(x2+6x)+16=2(x2+6x+9-9)+16=2[(x+3)2-9]+16=2(x+3)2-18+16=2(x+3)2-2

A második egyenlőség jel után miért kell oda az a +9-9???


2011. okt. 20. 18:00
 1/2 BKRS ***** válasza:

x^2+6x+9 = (x+3)^2 ami negyzet, ezert jo lesz kesobb, mert ket negyzetszam kulonbseget akarjuk kihozni.

Ezert kell a +9

Hogy ne valtozzon meg az erteke a kifejezesnek kell akkor egy -9 meg melle.

2011. okt. 20. 18:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Hm...


N = 2x² + 12x + 16

2-t kiemelve

= 2(x² + 6x + 8)

= 2(x² + 6x + 8 + 1 - 1)

= 2(x² + 6x + 9 - 1)

= 2[(x + 3)² - 1]

2011. okt. 20. 18:25