2x2+12x+16= 2(x2+6x)+16=2(x2+6x+9-9)+16=2[(x+3)2-9]+16=2(x+3)2-18+16=2(x+3)2-2
A második egyenlőség jel után miért kell oda az a +9-9???
2011. okt. 20. 18:00
1/2 BKRS válasza:
x^2+6x+9 = (x+3)^2 ami negyzet, ezert jo lesz kesobb, mert ket negyzetszam kulonbseget akarjuk kihozni.
Ezert kell a +9
Hogy ne valtozzon meg az erteke a kifejezesnek kell akkor egy -9 meg melle.
2/2 anonim válasza:
Hm...
N = 2x² + 12x + 16
2-t kiemelve
= 2(x² + 6x + 8)
= 2(x² + 6x + 8 + 1 - 1)
= 2(x² + 6x + 9 - 1)
= 2[(x + 3)² - 1]