700000 ft-ot beteszek a bankba 2 évre 6%-os kamatos kamatra. Mennyi lesz belőle két év után?2011. okt. 15. 15:42
2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez biztos, hogy nem!
2011. okt. 15. 16:22
3/4 anonim válasza:
Akkor menjünk szépen sorban
Legyen
N = 700000Ft - a kezdő összeg
p = 6% - az éves kamatláb
n = 2 - az évek száma
Az első év kezdetekor a betét összege
A0 = N
Az első év végén a kamat hozzáadása után
A1 = N + N*p/100 = N(1 + p/100)
A második év ezzel indul, az év végén a betét
A2 = A1 + A1*p/100 = A1(1 + p/100)
Az A1 értékét behelyettesítve
A2 = N(1 + p/100)(1 + p/100)
A2 = N(1 + p/100)²
A zárójeles mennyiség kitevője megegyezik az évek számával.
A megadott értékeket behelyettesítve
A2 = 700000(1 + 6/100)²
A2 = 700000*1,06²
vagyis annyi, amennyit az első válaszoló nagyon helyesen leírt.
Számszerűen két év után
A2 = 786520Ft
=============
lesz a betéted összege.
Ha kevésnek találod a növekményt, az nem a matematika hibája. :-)))
DeeDee
**********
4/4 anonim válasza:
A zárójeles műveletben az egy honnan jött?