Hogy kell ezt megcsinálni? Matek, kamatos kamat. (Lent a feladat)

700000 ft-ot beteszek a bankba 2 évre 6%-os kamatos kamatra. Mennyi lesz belőle két év után?
2011. okt. 15. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
700000*1,06^2
2011. okt. 15. 15:58
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez biztos, hogy nem!
2011. okt. 15. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor menjünk szépen sorban


Legyen

N = 700000Ft - a kezdő összeg

p = 6% - az éves kamatláb

n = 2 - az évek száma


Az első év kezdetekor a betét összege

A0 = N

Az első év végén a kamat hozzáadása után

A1 = N + N*p/100 = N(1 + p/100)

A második év ezzel indul, az év végén a betét

A2 = A1 + A1*p/100 = A1(1 + p/100)

Az A1 értékét behelyettesítve

A2 = N(1 + p/100)(1 + p/100)

A2 = N(1 + p/100)²

A zárójeles mennyiség kitevője megegyezik az évek számával.


A megadott értékeket behelyettesítve

A2 = 700000(1 + 6/100)²

A2 = 700000*1,06²

vagyis annyi, amennyit az első válaszoló nagyon helyesen leírt.

Számszerűen két év után

A2 = 786520Ft

=============

lesz a betéted összege.


Ha kevésnek találod a növekményt, az nem a matematika hibája. :-)))


DeeDee

**********

2011. okt. 15. 19:06
 4/4 anonim válasza:
A zárójeles műveletben az egy honnan jött?
2012. máj. 4. 11:01