Kamatos kamat feladat. Hogyan tudnám megoldani?


egy család havi megtakarításait leköti. a bank 7.5% kamatot fizet havi lekötés esetén.ha minden hó végén van 15e FT megtakarításuk, akkor 3 év múlva mennyit pénzt vehetnek ki?


(a bankba havonta tőkésítenek, tehát a havi kamatot hozzáteszik a tőkéhez, és az kamatozik tovább)


légyszíves segítsetek :(


2011. okt. 16. 22:06
 1/1 anonim válasza:

Havi 7.5/12 százalékot tőkésítenek, ha ezt mértani sorozatnak veszed (36 tag), akkor

q=((7.5/12)+100/100)=1,00625

a1=15000

A tagok összege a kérdés (S36), vagyis S36

S36=a1+a1*q+a1*q^2+...+a1*q^35=

S36=(a1*(q^36-1))/(q-1)=

S36=(15000*(1,00625^36-1))/(1,00625-1)=

~3771,69/0,00625=

~603470,4

Ennyit vehetnek ki 3 év után.


(S36 illetve a1-nél alsó indexben vannak a számok, ha esetleg lemásolnád; q^35, stb pedig felső index)

2011. okt. 17. 13:16