Ki tudja megoldani ezeket a feladatokat? Aki tudja azt megkernem hogy adjon valszt. Tobbi lent.


Négyfalván csak az 1; 2; 3 és 4 számjegyeket használják. A négyfalvi telefonszámok háromjegyűek, és minden telefonszám különböző. Hány telefonszám van Négyfalván, ha a lehető legtöbb van?



Babar, az elefántok királya és Retexisz, az orrszarvúak királya felsorakoztatta külön-külön ékalakban az összes katonáját. Az ékalakban az első sorban egy katona állt, a másodikban kettő, és így tovább, minden sorban eggyel több, mint az előzőben. Az utolsó sorban mindkét ékalakban annyi katona állt, ahány sor volt az adott ékalakban. Mennyi a legtöbb katona, amennyi a két királynak együtt lehetett, ha az egyik királynak 7 katonával volt több, mint a másiknak?


Az ábrán látható kockahálót összehajtjuk kockává. Ezután minden csúcsnál kiszámítjuk az ott érintkező három lapon lévő számok szorzatát. Melyik számot nem kaphatjuk meg eredményül?


Egy téglatest egyik csúcsából kiinduló három él hosszának összege 10 cm és éleinek hossza centiméterben mérve egész szám. Hány köbcentiméter nem lehet az alábbiak közül egy ilyen téglatestnek a térfogata?


Csiga Csabi egyik reggel 7 óra 58 perckor indult el a barátjához és 34 óra múlva érkezett meg hozzá. Hányszor mutatott órájának kismutatója ez alatt az idő alatt a 8-as számra, ha az órája pontosan járt?


2011. nov. 19. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szívesen segítenék, de ahol a feladat egy mellékelt ábrára hivatkozik, és nem mellékeled az adott ábrát, akkor nem fog menni...
2011. nov. 19. 18:38
 2/6 A kérdező kommentje:
bocsanat: [link]
2011. nov. 19. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, akkor

1) a telefonszámok első jegye 4-féle lehet, ám ezek utána második számjegy már csak 3-féle (egyet felhasználtunk az első számnál), a harmadik pedig már csak kétféle (kettőt már felhasználtunk...) ezeket összeszorozva: 4*3*2=24

2) akkor lesz az egyiknek 7-tel több katonája, mint a másiknak (illetve ezen lehetőségek közül azt keressük, ahol a katonák együttes száma a legnagyobb), ha az egyiknek 6 sorban férnek el a katonái, a másiknak pedig 7 sorban (kereken, maradék nélkül)... ekkor a katonák száma: 2*(1+2+3+4+5+6)+7=49

3)a lehetséges szorzatok (8 csúcs, 8 szorzat):

1*8*3 = 24

1*3*7 = 21

8*11*1 = 88

8*3*5 = 120

8*5*11 = 440

3*5*7 = 105

7*1*11 = 77

7*5*11 = 385

4) 10-et fel kell bontani 3 egész szám összegére:

1+1+8 (ekkor a szorzatuk 8)

1+2+7 (ekkor a szorzat 14)

1+3+6 (ekkor a szorzat 18)

1+4+5 (ekkor a szorzat 20)

2+2+6 (ekkor a szorzat 24)

2+3+5 (ekkor a szorzat 30)

2+4+4 (ekkor a szorzat 32)

3+3+4 (ekkor a szorzat 36)

5) a kismutató 12 óránként mutat ugyanarra a számra...

itt most a 8-ason először 2 perc elteltével, majd 12 óra 2 perc elteltével, majd 24 óra 2 perc elteltével van a kismutató (a következő 36 óra 2 perc lenne, de addigra már odaért a csiga...), tehát a válasz háromszor...


A megoldásokért felelősséget nem vállalok, nem árt, ha te is átnézed (vagy valaki más...)

2011. nov. 19. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Versenyfeladatokat illik itt kérdezni?

Kép-linked:

Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány

Internetes Verseny

2011. nov. 19. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:

2. feladat


Olyan két számtani sort kell találni, melyek különbsége adott

Tehát

Sn - Sm = 7

Annyit még tudni, hogy a sorok első tagja 1, az n-ik, ill m-ik tagjuk pedig egyenlő a sorok számával

Így a két sorösszeg

Sn = (1 + n)*n/2

Sm = (1 + m)*m/2

A különbségük

(1 + n)*n/2 - (1 + m)*m/2 = 7 /*2

(1 + n)n - (1 + m)m = 14

Zárójel felbontás, összevonás után

n² - m² = 14

(Minden szám felírható két négyzet különbségeként!)


A bal oldalt felbontva

(n + m)(n - m) = p*q

ahol p és q két komplementer osztó (a szorzatuk a számot adja)

Ez alapján írható

n + m = p

n - m = q

A két egyenlet összegéből

n = (p + q)/2

A különbségükből

m = (p - q)/2

Mivel n és m egész kell legyen, p és q vagy csak páros vagy csak páratlan kell legyen

Mivel 14-et nem lehet az ennek megfelelő két tényezőre bontani, eggyel kisebb vagy eggyel nagyobb számot kell megvizsgálni.


13 esetén (prímszám) a két tényező

p = 13

q = 1

Ezekkel

n = 7

m = 6

Vagyis: az egyik seregben 7, a másikban 6 sorban állnak a harcosok.

A 7 soros csapat létszáma: 28

a hat sorosé: 21


15 esetén a két létszám 64 ill. 49, de ezek különbsége 15, ami nem felel meg a feladat feltételének.


DeeDee

***********

2011. nov. 19. 22:12
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a valaszokat.
2011. nov. 20. 07:00