Hogy kell megoldani ezeket a feladatokat? ( 7. -es matek )


1, Egy kerékpár kerekének átmérője 70 cm. Hányszor fordul körbe a kerék, míg a kerékpár 1km-t halad?

2, Klári a biciklijével belehajtott egy pocsolyába, ezért a kerék vizes nyomot hagyott az aszfalton. Mekkora a kerekének az átmérője, ha 18,2 m-ig látszik a bicikli kerekének a nyoma?


Légyszi írjátok le, hogy hogyan kell kiszámolni, és az eredményt is!

Ksznm <3 :*


2012. márc. 3. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1., d=70 cm, vagyis r(sugár)=35 cm

K= 2*r*Pí = d*Pí= 219,8 cm

1 km= 1000 méter= 100 000 cm

A kilómétert elosztod a kerülettel, és kész is vagy: ~454,96

Vagyis 454 alkalommal fordul körbe a kerék teljesen.

2012. márc. 3. 13:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A második feladatban kevés az adat, szükségeltetik az, hogy ennyi táv megtétele alatt hányszor fordult körbe a kerék.
2012. márc. 3. 14:24
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) :*

A második feladatban 11 × hagy nyomot :D

2012. márc. 3. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor hasonlóképp meg tudod csinálni, mint ahogy az első válaszoló írta, csak pont visszafelé kell gondolkodni.

11*d*pí = 18,2


A d-t méterben kapod meg.

2012. márc. 3. 16:35
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi :))
2012. márc. 3. 16:39
 6/7 A kérdező kommentje:
vagyis 0.52 m? :D
2012. márc. 3. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. márc. 3. 20:42