Matematika hazi! Ki segit nekem? Nem nagyon ertem ezeket a feladatokat, egyuttal elmagyarazza valaki hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?

Adottak az A es B halmazok. a) Ird fel oket intervallum alakjaba! b) Ird fel az AUB; A(keresztmetszet)B; A\B es B\A-t, a kovetkezo esetekben: 1. A={x|x e R;-5<(kisebb vagy egyenlo) x -1 <(kisebb vagy egyenlo) 2} B={x|x e R; |x+3| <(kisebb vagy egyenlo) 4} ezt tudtam lehet hogy jo lehet h nem = [-1;55}] 2. A= {x|x e R; -1<(kisebb vagy egyenlo) 2x-1/3 < 5} B=x|x e R; 4 < 5x-1/6 < (kisebb vagy egyenlo) 9} 3. A= {x|x e R;|x-2|<(kisebb vagy egyenlo) 5} B={x|x e R; 0<x/2 -1 <(kisebb vagy egyenlo) 7} ......csak az a pontot nem tudom marmint intervallum formajaba irni.a metszetet, egyesitest kivonast ertem .....csak hogy hogyan kell intervallum formajaba irni. Elore is koszonom.
2010. okt. 13. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

1.) A=[-4;3] B=[-7;1] AUB=[-7;3] A(metszet)B=[-4;1]

A\B=]1;3] B\A=[-7;-4[

2.) A=[-1/3;2/3[ B=]5/6;11/6]

3.) A=[-3;7] B=]2;16]


nézzük az első feladatban az A halmazt.

A={x|x e R;-5<(kisebb vagy egyenlo) x-1 <(kisebb vagy egyenlo) 2} vagyis olyan x-eket keresünk, amik valós számok, és igaz rájuk, hogy

-5 <= x-1 <= 2 hozzáadok minden oldalhoz 1-et

-4 <= x <= 3 vagyis a keresett intervallum az [-4;3].


ha nézzük a harmadikban a B halmazt, akkor

B={x|x e R; 0<x/2 -1 <(kisebb vagy egyenlo) 7}

0 < x/2-1 <= 7 hozzáadunk 1-et

1 < x/2 <= 8 szorzunk 2-vel

2 < x <= 16 az intervallum ]2;16]


[a;b] a zárt intervallum, az azt jelenti, hogy a<=x<=b

]a;b[ a nyitott intervallum, ekkor a<x<b. azért nyitott, mert x nem lehet egyenlő a-val, vagyis a nem része az intervallumnak, nincs ott, hogy "lezárja".

2010. okt. 13. 22:36
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt, sokat segitettel...
2010. okt. 14. 06:15