Hogyan kell kiszámolni az alábbi feladatokat (fizika,7. osztály)?


1, Egy 14,5 g tömegű kis alumíniumcsónak térfogata 450cm³. Vízre tesszük, és óvatosan pénzérméket rakunk bele. Hány pénzdarabot rakjunk bele, amíg elsüllyed (sűrűsége eléri a víz sűrűségét), ha minden pénzérme tömege 2,5 g?


2, Hány kg benzin fér bele egy 5l-es üvegbe? (a benzin sűrűsége 700kg/m³)


2011. dec. 8. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A víz sűrűsége 1g/cm3. Adott 450cm3 térfogat. A levegővel nem kell számolni, hisz az ugyanúgy nehezedik a körülötte lévő vízre is. Ahhoz, hogy 450cm3 térfogat azonos sűrűségű legyen a vízzel, 450g össztömegűnek kellene lennie a csónaknak. Mivel 14,5g már adott, ezt ki kell vonni belőle, szóval további 435,5 g tömegű pénzérme kell. 435,5/2,5 = 34,8 db azaz 35 darab pénzérme kell, hogy a csónak elsüllyedjen.
2011. dec. 8. 17:47
 2/2 anonim ***** válasza:

5l=5dm3

benzin sűrűsége 700kg/m3=0,7kg/dm3

m=V*Ró=5dm3*0,7kg/dm3=3,5kg


3,5kg benzint fér el benne.

2011. dec. 8. 17:51