Két fizika kérdést (9. osztály) megválaszolnátok? Teljesen homályban vagyok


1, a Holdon a test súlya a földi súlyuknak csak mintegy hatoda. Mit mondhatunk a Holdon a gravitációs gyorsulásról?

2, Az okos varjú úgy töri meg a diót, hogy lepottyantja a földre. Milyen magasról ejtette le, ha a dió 2 másodperc alatt ért földet? Mekkora sebességgel ért földet?


Kb szart nemtudok ezekből pedig 4es vagyok, majdnem 5ös :|


2011. nov. 22. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

A súly az az erő, amivel a tárgy nyomja az alátámasztást / húzza a felfüggesztést, ez pedig a tömeg és a gravitációs gyorsulás szorzata, m*g.

A holdon a tst súlya a földi hatoda, tehát m*g is a hatoda. Azonban a test tömege nem változik meg, következésképp a helyi gravitációs gyorsulás a földi hatoda.


2:Feltéve, hogy a varjú a egy helyben "lebeg", amikor elengedi a diót és eltekintve a légellenállástól:


h=g/2t^2 -> h=g/2*4~ 20m magasról ejtette le

h=v^2/(2g) -> v=gyök(2hg)~20 m/s

2011. nov. 22. 19:02