Fizika 9. osztály. Egy 10cm-rel megfeszített rugón még 15cm-t feszítek. D=800 N/m. Mennyi a munka? Sürgőőős!

2011. okt. 6. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

W=0,5D*xnégyzet

W1=400*0,1négyzet= valamennyi1

W2=400*0,15négyzet= valamennyi2

valamennyi2-valamennyi1

2011. okt. 6. 17:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
* valamennyi2-valamennyi1= a keresettmunka
2011. okt. 6. 17:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)))
2011. okt. 6. 17:55
 4/7 BKRS ***** válasza:

y=800x fuggvenynel keresed az x=0,1-tol x=0,15-ig a gorbe alatti teruletet.

0,05*(80+120)/2 = 5

2011. okt. 6. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont várjál csak, félre olvastam, mert ha 10ről még 15öt vagyis 25re nyújtod, akkor a W2-ben a 0,15 az 0,25. Remélem még olvasod:)
2011. okt. 6. 17:57
 6/7 BKRS ***** válasza:

Hehe, en is felreolvastam ugyanugy min hunterrop.

y=800x fuggvenynel keresed az x=0,1-tol x=0,25-ig a gorbe alatti teruletet.

0,15*(80+200)/2 = 21

(Trapez alaku terulet, a trapeznak fuggolegesen megy a ket alapja, es aakkor vizszintes lesz a magassaga)

2011. okt. 6. 18:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, közben nekem is leesett az egész :D
2011. okt. 6. 18:57