-1 kocsi 120 m távolságra 7,2 kJ munka árán húzták el. Mekkora erőre volt szükség?

2011. jún. 13. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

W=F*s

Feltételezve, hogy a kocsira ható húzóerő a haladási irányával megegyező irányú volt.

2011. jún. 13. 11:15
 2/2 bongolo ***** válasza:

Kiegészítés: A munkát Joule-ra kell alakítani, a távolságot méterre (az eleve olyan most), és akkor jön ki az eredmény N (Newton)-ban.


7200 J = F · 120 m

F = 7200 J / 120 m = 60 N

2011. jún. 13. 18:54