Csiivii kérdése:

Milyen összefüggés van az elmozdulás és a munka között, ha az erő állandó? Milyen összefüggés van az erő és a munka között, ha az elmozdulás állandó?

Kérlek segítsetek Fizikára kéne hf-ként de nem találom a könyvbe SOS-be kéne előre is köszi
2011. jún. 2. 16:24
 1/1 bongolo ***** válasza:
100%

W=F·s


W a munka Joule-ban

F az erő Newton-ban

s az elmozdulás méterben


Ezt a képletet kell nézni a válaszhoz:


Ha az erő állandó, akkor a munka egyenesen arányos az elmozdulással. W/s=állandó (=F)


Ha az elmozdulás állandó, akkor a munka egyenesen arányos az erővel. W/F=állandó (=s)


Mindkettő egyenes arányosság.

2011. jún. 2. 16:55