Kérlek segítsetek Fizikára kéne hf-ként de nem találom a könyvbe SOS-be kéne előre is köszi2011. jún. 2. 16:24
1/1 bongolo válasza:
W=F·s
W a munka Joule-ban
F az erő Newton-ban
s az elmozdulás méterben
Ezt a képletet kell nézni a válaszhoz:
Ha az erő állandó, akkor a munka egyenesen arányos az elmozdulással. W/s=állandó (=F)
Ha az elmozdulás állandó, akkor a munka egyenesen arányos az erővel. W/F=állandó (=s)
Mindkettő egyenes arányosság.