SOS! Fizika! Egy test az x tengely mentén mozog. Helyzetét az alábbi összefüggés adja meg (lentebb). Hány m/s a test gyorsulása a 2.6s időpontban?


x(t)=5.2m sin(8.3 1/s *t+8.4)


Ha Valaki tudja, kérem szépen segítsen levezetni, mert engem összezavar, hogy ott van a sin és nem jön ki a jó megoldás!

Köszönöm előre is!


2011. okt. 28. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Deriválással oldható meg. dsinx/dx=cosx , dcosx/dx=-sinx.

x(t)=5.2*sin(8.3 *t+8.4)


v(t)=dx/dt=5.2*8.3*cos(8.3 *t+8.4)


a(t)=d2x/dt2=5.2*8.3*8.3*(-sin(8.3 *t+8.4))

2011. okt. 28. 12:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, de valamiért azt írja a rendszer a megoldásra, hogy nem jó. Én is így próbáltam, be is helyettesítettem, de azt írja nem helyes a végeredmény. Nem értem, hogy miért.
2011. okt. 28. 12:40
 3/3 anonim válasza:
Látom neked is fizika beadandód van ;)
2011. okt. 29. 16:55