2012. okt. 28. 08:27
1/3 vurugya béla válasza:
Az első mértani sorozat, ahol q=gyök(2/3).
rekurzióval:
A1=gyök(2)/6 és An+1=An*gyök(2/3)
általános taggal:
An=(gyök(6)/12)*gyök(2/3)^n
A másodikat szerintem elírtad. Ha az utolsó azám 1/32 lenne, akkor ez is mértani lenne, ahol q=-0,25.
2/3 vurugya béla válasza:
A100=(gyök(6)/12)*gyök(2/3)^100= (gyök(6)/12)*(2/3)^50
3/3 vurugya béla válasza:
Ha a másodiknál az utolsó tag 1/32, akkor:
ált. tag:
an= -32*(-1/4)^n
Rekurzió:
a1=8 és an+1=an*(-1/4)
folytatás 1/32 után: -1/128, 1/512, -1/2048
a100 = -32*(-1/4)^100 = -2^(-195)