Ezeket a sorozatokat kell folytatni 3 taggal. Mi a sorozat 100. tagja? Képzési szabály megadása rekurzióval és képlettel. A, √2/6, √3/9, √2/9,2√3/27 . b,8, -2,1/2, -1/8,1/16.

2012. okt. 28. 08:27
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

Az első mértani sorozat, ahol q=gyök(2/3).


rekurzióval:

A1=gyök(2)/6 és An+1=An*gyök(2/3)


általános taggal:

An=(gyök(6)/12)*gyök(2/3)^n


A másodikat szerintem elírtad. Ha az utolsó azám 1/32 lenne, akkor ez is mértani lenne, ahol q=-0,25.

2012. okt. 28. 14:36
 2/3 vurugya béla ***** válasza:
A100=(gyök(6)/12)*gyök(2/3)^100= (gyök(6)/12)*(2/3)^50
2012. okt. 30. 22:33
 3/3 vurugya béla ***** válasza:

Ha a másodiknál az utolsó tag 1/32, akkor:

ált. tag:

an= -32*(-1/4)^n

Rekurzió:

a1=8 és an+1=an*(-1/4)


folytatás 1/32 után: -1/128, 1/512, -1/2048


a100 = -32*(-1/4)^100 = -2^(-195)

2012. nov. 1. 13:57