Előre is köszi ha segítesz!2012. dec. 26. 14:55
2/6 A kérdező kommentje:
Hogy számoltad ki?
2012. dec. 26. 15:03
3/6 anonim válasza:
számtani sorozta n-edik tagja: a+(n-1)*d, ahol "a" jelzi az első tagot.
2005. tag: a+2004*d=-1 --> ebből d=(-a-1)/2004
2009. tag: a+2008*d=-11 --> ebből d=(-a-11)/2008
Tehát d=(-a-1)/2004=(-a-11)/2008
Ebből a=5009, ebből d=-2,5
Innen a 2011. tag: 5009+(2011-1)*(-2,5)=-16.
4/6 anonim válasza:
Vagy másképpen:
a(2009)=(((((a(2005)+d)+d)+d)+d)
a(2009)=a(2005)+4d
-11=-1+4d
-2,5=d
a(2011)=a(2009)+d+d
a(2011)=-16
6/6 A kérdező kommentje:
Akkor -16, nem -15. :)) Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 26. 15:40