2012. dec. 19. 16:48
1/1 anonim válasza:
1/x1+1/x2 közös nevezőre hozzuk:
(x2+x1)/x1*x2
Ebből már látszik, hogy a Viete-formulákat kell használni
x1+x2=-b/a
x1*x2=c/a
vagyis
1/x1+1/x2=-b/c
Négyzetek reciprokait ugyanígy Viete-ből kell kihozni.
1/x1^2+1/x2^2=(x1^2+x2^2)/(x1^2*x2^2)
x1^2+x2^2=(x1+x2)^2-2x1x2
vagyis
[ (x1+x2)^2-2x1x2 ] / (x1*x2)^2 =
[(-b/a)^2 -2c/a] / (c/a)^2 =
(b^2/a^2 -2c/a) / (c^2/a^2) = (b^2-2ac) / c^2
Na valahogy így.