Egyszerűen nem értem, mit csináljak?


pl. -3x=0

vagy: 5x-1=0


MI AZ AZ X?


beteg voltam,az osztálytársam mondta ezeket,ő pedig nem tudja elmagyarázni.


[7.o]



2012. dec. 16. 17:12
 1/2 Silber ***** válasza:

Az x egy szám, ami ismeretlek. Egyszerű példa: keressük azt a számot, amit ha megszorzunk kettővel, 20-at kapunk. Ekkor felírhatjuk, hogy:

2*x=20

Az egyenletet úgy tudjuk megoldani, hogy úgy pofozgatjuk az egyenletet, hogy az egyik oldalon csak az x legyen.

2*x=20

Úgy tudjuk megtenni, hogy mindkét oldalt elosztjuk kettővel.

2*x:2=20:2

x=10

Tehát a keresett szám a 10.

2012. dec. 16. 17:22
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:') életmentő.
2012. dec. 16. 17:23