2,16 g ezüst feloldásához? G 60 tömeg%-os salétromsav kell, és hány mól nitrogén-dioxid keletkezik? Légyszi, valaki magyarázza már el nekem ezt, mert egyszerűen fogalmam sincs, mit kéne csinálni.

Bár sikerült megoldanom a mólos kérdést, a tömegszázalékkal nagyon nagy gondjaim vannak, amióta tanultuk ( úgy két évvel ez előtt:D )

#ezüst #kémia #tömegszázalék #salétromsav #tömeg% #ezüst_reakciói #salétromsav_reakciói #nidrogén-dioxid
2012. nov. 19. 20:40
 1/3 anonim válasza:
picivel értelmesebben plíííz
2012. nov. 19. 21:14
 2/3 anonim válasza:
Nem keletkezik nitrogén dioxid, nitrogén trioxid keletkezik, ez beugratós kérdés :D
2012. nov. 19. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Ag + 2HNO3 = AgNO3 + NO2 + H2O

2,16 g ezüst anyagmennyisége: 2,16/107,9=0,02 mol

0,02 mol ezüst feloldása során salétromsavban a fenti reakció alapján ugyanennyi mol nitrogén-dioxid keletkezik, azaz 0,02 mol.

0,02 mol ezüsthöz a fenti reakció alapján kétszer annyi, azaz 0,04 mol salétromsav szükséges.

0,04 mol salétromsav tömege: 0,04*63=2,52 g. Ennyi salétromsavnak kell lennie a 60 m/m%-os oldatban, ez azt jelenti, hogy:

100 g salétromsav-oldatban lennie kell 60 g salétromsavnak, akkor

? g salétromsav-oldatban lennie kell 2,52 g salétromsavnak.

Egyenesarényosság:

?=(2,52*100)/60

?=4,2 G

4,2 g salétromsav kell.

2012. nov. 20. 04:25