Bár sikerült megoldanom a mólos kérdést, a tömegszázalékkal nagyon nagy gondjaim vannak, amióta tanultuk ( úgy két évvel ez előtt:D )#ezüst #kémia #tömegszázalék #salétromsav #tömeg% #ezüst_reakciói #salétromsav_reakciói #nidrogén-dioxid
2012. nov. 19. 20:40
2/3 anonim válasza:
Nem keletkezik nitrogén dioxid, nitrogén trioxid keletkezik, ez beugratós kérdés :D
3/3 anonim válasza:
Ag + 2HNO3 = AgNO3 + NO2 + H2O
2,16 g ezüst anyagmennyisége: 2,16/107,9=0,02 mol
0,02 mol ezüst feloldása során salétromsavban a fenti reakció alapján ugyanennyi mol nitrogén-dioxid keletkezik, azaz 0,02 mol.
0,02 mol ezüsthöz a fenti reakció alapján kétszer annyi, azaz 0,04 mol salétromsav szükséges.
0,04 mol salétromsav tömege: 0,04*63=2,52 g. Ennyi salétromsavnak kell lennie a 60 m/m%-os oldatban, ez azt jelenti, hogy:
100 g salétromsav-oldatban lennie kell 60 g salétromsavnak, akkor
? g salétromsav-oldatban lennie kell 2,52 g salétromsavnak.
Egyenesarényosság:
?=(2,52*100)/60
?=4,2 G
4,2 g salétromsav kell.