Kérdés: 500 kg CaCO3 bomlásakor mennyi CO2 és mennyi CaO keletkezik?
CaCO3 ---> CO2 + CaO
1 mol: 100g CaCO3 --> 1 mol 24,5 dm3 Cao és CO2
500.000g CaCO3 --> 122500 dm3 CaO és CO2
Válasz: 122500 dm3 CaO és CO2 keletkezik.
2012. dec. 18. 18:53
1/4 anonim válasza:
Milyen mértékegységbe kérdezi? A CaO szilárd, te viszont mint gáz számoltad. Egyszerűbb lenne a CaO-t és a CO2-t is tömegben megadni.
2/4 A kérdező kommentje:
De ennyit diktált le a tanár és mondta hogy csináljuk meg. Azon kívül semmit nem mondott, azt se hogy kell csinálni egyáltalán az ilyeneket.
2012. dec. 18. 19:25
3/4 Silber válasza:
CaCO3 -> CaO + CO2
M(CaCO3)=100g
M(CaO)=56g
M(CO2)=44g
m(CaO)=500*56/100=280 kg
m(CO2)=500*44/100=220 kg
4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. dec. 19. 07:47