Ez így helyes? (kémia, egyenlet)


Kérdés: 500 kg CaCO3 bomlásakor mennyi CO2 és mennyi CaO keletkezik?

CaCO3 ---> CO2 + CaO

1 mol: 100g CaCO3 --> 1 mol 24,5 dm3 Cao és CO2

500.000g CaCO3 --> 122500 dm3 CaO és CO2

Válasz: 122500 dm3 CaO és CO2 keletkezik.


2012. dec. 18. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen mértékegységbe kérdezi? A CaO szilárd, te viszont mint gáz számoltad. Egyszerűbb lenne a CaO-t és a CO2-t is tömegben megadni.
2012. dec. 18. 18:55
 2/4 A kérdező kommentje:
De ennyit diktált le a tanár és mondta hogy csináljuk meg. Azon kívül semmit nem mondott, azt se hogy kell csinálni egyáltalán az ilyeneket.
2012. dec. 18. 19:25
 3/4 Silber ***** válasza:

CaCO3 -> CaO + CO2

M(CaCO3)=100g

M(CaO)=56g

M(CO2)=44g


m(CaO)=500*56/100=280 kg

m(CO2)=500*44/100=220 kg

2012. dec. 18. 19:41
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. dec. 19. 07:47