Matek egyenlet segítesz SOS?


Az m mely értékével/értékeivel van az egyenletnek valós gyöke?

(m+2)x^2-3mx-2x+2m=0

Nagyon nagyon szépen köszönöm ha valaki le tudja írni, hogy hogyan kell megoldani.



2012. dec. 16. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

a=m+2

b=-3m-2

c=2m


Egy egyenletnek akkor van van valós gyöke, ha a diszkrimináns nagyobb vagy egyenlő, mint nulla.


D=b^2-4ac

D=(-3m-2)^2-8m(m+2)

D=9m^2+12m+4-8m^2-16m

D=m^2-4m

D=m(m-4)


D>=0

m(m-4)>=0

Akkor nagyobb ha m>=4

2012. dec. 16. 17:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!:) megmentetted a seggem!
2012. dec. 20. 01:36