Az m mely értékével/értékeivel van az egyenletnek valós gyöke?
(m+2)x^2-3mx-2x+2m=0
Nagyon nagyon szépen köszönöm ha valaki le tudja írni, hogy hogyan kell megoldani.
2012. dec. 16. 17:25
1/2 anonim válasza:
a=m+2
b=-3m-2
c=2m
Egy egyenletnek akkor van van valós gyöke, ha a diszkrimináns nagyobb vagy egyenlő, mint nulla.
D=b^2-4ac
D=(-3m-2)^2-8m(m+2)
D=9m^2+12m+4-8m^2-16m
D=m^2-4m
D=m(m-4)
D>=0
m(m-4)>=0
Akkor nagyobb ha m>=4
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!:) megmentetted a seggem!
2012. dec. 20. 01:36