x+y=15

4^x+4^y=17xy


levezetés?


2010. dec. 9. 20:23
 1/8 anonim válasza:
a 4es után mi aza kis jel fönt?
2010. dec. 9. 20:35
 2/8 A kérdező kommentje:
hátőő négyzet szal 4x a négyzeten
2010. dec. 9. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Tehát ez a feladat?

x + y = 15

4x² + 4y² = 17xy

2010. dec. 9. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:

4x^2+8xy+4y^2=25xy <=> 4(x+y)^2=25xy <=> 4*15^2=25xy=> xy=36

az uj egyenletrendeszer x+y=15 es xy=36, innen mar egyszeru

2010. dec. 9. 21:06
 5/8 A kérdező kommentje:

2.ign ez:)

3.köszi, megpróbálom megcsinálni:) ha elakadok írok:)

2010. dec. 9. 21:09
 6/8 anonim válasza:
^ ez nem a négyzet jele, hanem a hatványozásé. Tehát a 4^x = négy az ikszediken. a négy négyzetét így kell leírni: 4^2, vagy így: 4*4
2010. dec. 10. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:

az index jele te SEGG

programokba felső indekbe így raksz valamit: 3x^2

Alsó indexbe: 3x˘2

2010. dec. 10. 18:00
 8/8 anonim válasza:
Mivel a hatványokat a felső indexbe írjuk, ezért nem sok újat mondtál. De, hogy okosnak tűnj, mondd meg, hogy egyenletben mit írunk a hatványokon kívül még felső indexbe????
2011. júl. 29. 09:30