Ez így jó? (exponenciális egyenlet)


2×-1 + 2×-2 + 2×-3=8,96


Eddig erre jutottam...


2×÷2 + 2×÷4 + 2×÷8 =8,96 /×8


8× + 4× + 2× =71,68


14× =71,68


Bocs,hogy ilyen hülyén irtam,de telefonról csak így tudom...



2012. dec. 16. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez még jó, utána már nem

2×÷2 + 2×÷4 + 2×÷8 =8,96 /×8


4*2×+2*2×+2×=71,68

7*2×=71,68

2×=10,24


most kell logaritmust vonni

x=3,356

2012. dec. 16. 13:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. dec. 16. 13:25