Elakadtam segítsetek ,hogyan tovább
4^x-1 + 4^x-2=5
4^x 4^x
--- + --- =5
4 4^2
Remélem ki tudjátok olvasni a megoldást már kilogikáztam az x=2 csak nem tudom , hogy vezessem le az egyenletet.
2012. dec. 10. 20:42
1/4 anonim válasza:
1/4*4^x+1/16*4^x=5 /4^x kiemelhető
(1/4+1/16)*4^x=5
5/16*4^x=5 /:5
1/16*4^x=1 /*16
4^x=16
A megoldás x=2.
2/4 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ,
De ebből (1/4+1/16)*4^x=5
hogy lett ez: 5/16*4^x=5 ??
2012. dec. 11. 16:27
3/4 anonim válasza:
Ez két tört:
1/4+1/16
Törteket úgy adunk össze, hogy közös nevezőre hozunk...
4/16+1/16=5/16
4/4 A kérdező kommentje:
Ja így már értem :D
Ezer köszönet a segítségért!
2012. dec. 12. 16:31