Exponenciális egyenlet hogyan tovább?


Elakadtam segítsetek ,hogyan tovább

4^x-1 + 4^x-2=5


4^x 4^x

--- + --- =5

4 4^2


Remélem ki tudjátok olvasni a megoldást már kilogikáztam az x=2 csak nem tudom , hogy vezessem le az egyenletet.



2012. dec. 10. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

1/4*4^x+1/16*4^x=5 /4^x kiemelhető


(1/4+1/16)*4^x=5

5/16*4^x=5 /:5

1/16*4^x=1 /*16

4^x=16


A megoldás x=2.

2012. dec. 10. 20:44
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia köszi a választ,

De ebből (1/4+1/16)*4^x=5

hogy lett ez: 5/16*4^x=5 ??

2012. dec. 11. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez két tört:

1/4+1/16


Törteket úgy adunk össze, hogy közös nevezőre hozunk...


4/16+1/16=5/16

2012. dec. 12. 10:15
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja így már értem :D


Ezer köszönet a segítségért!

2012. dec. 12. 16:31