1/8^x-1 32^ x-1
_______ =__________
16^ x+3 2^x-3
remélem érthető így! valaki segítsen mert nem tudom megoldani!
2012. nov. 7. 16:10
1/6 A kérdező kommentje:
És erre nem jön ki normális eredmény:
3^x + 3^x+2 + 3^x-1 = 31/3
a végén vmi 3^x * 13/3 = 31/3 jön ki és nem tudom hogyan tovább..
2012. nov. 7. 16:11
2/6 anonim válasza:
1/8x-8 32x-32
-------- = ------
16x+4096 2x-8
(2^-3)x-8 (2^5)x-1
---------- = -------
(2^4)x+3 2x-8
(2^-3)x-8 (2^5)x-1
---------- = --------
2x-8 (2^4)x+3
(2^-4)x = x-2^2 - függvény monotonitása miatt
-4x = x-4 /+4
4-4x = x /+4x
4 = 5x /:5
x = 4/5
4/6 anonim válasza:
várj... a végét rontottam el...
-4x = x-2 !!
így annyiban módosul, hogy az 5-ös helyére 2-est írsz... a végeredmény:
x= 4/2 = 2 !
5/6 A kérdező kommentje:
segíetettek és -7/11 lesz az eredmény, tuti! :)
2012. nov. 7. 17:10
6/6 anonim válasza:
egyedül voltam végig, csak nem rég tanultam, így kissé néha elakadok benne, de nagyon szívesen. :)