Exponenciális egyenletek? Help!


1/8^x-1 32^ x-1

_______ =__________

16^ x+3 2^x-3


remélem érthető így! valaki segítsen mert nem tudom megoldani!



2012. nov. 7. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:

És erre nem jön ki normális eredmény:


3^x + 3^x+2 + 3^x-1 = 31/3

a végén vmi 3^x * 13/3 = 31/3 jön ki és nem tudom hogyan tovább..

2012. nov. 7. 16:11
 2/6 anonim ***** válasza:

1/8x-8 32x-32

-------- = ------

16x+4096 2x-8



(2^-3)x-8 (2^5)x-1

---------- = -------

(2^4)x+3 2x-8



(2^-3)x-8 (2^5)x-1

---------- = --------

2x-8 (2^4)x+3


(2^-4)x = x-2^2 - függvény monotonitása miatt


-4x = x-4 /+4

4-4x = x /+4x

4 = 5x /:5

x = 4/5

2012. nov. 7. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudom jó-e, próbálkoztam. :)
2012. nov. 7. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:

várj... a végét rontottam el...


-4x = x-2 !!


így annyiban módosul, hogy az 5-ös helyére 2-est írsz... a végeredmény:


x= 4/2 = 2 !

2012. nov. 7. 16:45
 5/6 A kérdező kommentje:
segíetettek és -7/11 lesz az eredmény, tuti! :)
2012. nov. 7. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
egyedül voltam végig, csak nem rég tanultam, így kissé néha elakadok benne, de nagyon szívesen. :)
2012. nov. 8. 20:13