Timido kérdése:

Exponenciális és logaritmus egyenletek. Leellenőrzi valaki?


[link]


[link]


2010. aug. 18. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

a második szerintem jó.

az elsőnek viszont nem az a vége, hogy


27a+9a-a=25515

35a=25515

a=729


?

2010. aug. 18. 10:14
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
vagyis hát még ez se a vége, mert az x a kérdés, ami meg 9es alapú logaritmus 729. tehát az x=3
2010. aug. 18. 10:20
 3/8 A kérdező kommentje:
úú tényleg! milyen figyelmetlen vagyok! :)) köszönöm szépen!! :) még a nap folyamán beírok egy feladatot, csak még nincsen kész. kicsit töröm rajta még a fejem :)
2010. aug. 18. 10:25
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


készen van. jó lett?

2010. aug. 18. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem ezt már az elején elrontottad, mert "a alapú logaritmus b-n azt a kitevőt értjük, amire a-t emelve, b-t kapunk"

tehát a= (5/2)^1= (5/2)


próbáld meg így tovább csinálni, de a következő válaszban azért leírom, h van tovább, hogy aztán tud ellenőrizni

2010. aug. 18. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:

szóval a folytatás:


2(1+16osalapúlog x)= (5/2)

4(1+16osalapúlog x)= 5

4+ 4* 16osalapúlog x =5

4* 16osalapúlog x = 1

16osalapúlog x^4 =1

16^1 = x^4

2=x

2010. aug. 18. 13:42
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

megcsináltam még egyszer, így azt kaptam, hogy x=2. ez helyes?

2010. aug. 18. 13:49
 8/8 A kérdező kommentje:
jah jól van, nem vettem észre, hogy közben küldtél kommentet! de végül akkor jó lett! :D köszönöm szépen!!!:)
2010. aug. 18. 13:51