A zárójelben lévő dolgok felső indexben vannak, csak nem tudtam jobbat kitalálni helyette..
Egyszerűen ez a kettő nem akar kijönni, előre is köszi, ha valaki segít!
2011. nov. 1. 19:25
1/6 BKRS válasza:
1)
125* 3^(x-1) = 3*5^(x+1)
5^3 * 3^(x-1) = 3*5^(x+1)
5^3 * 3^(x-2) = 3*5^(x+1)
3^(x-2) = 5^(x-2)
(3/5)^(x-2) = 1
x-2=0
x=2
2/6 BKRS válasza:
3^x + 3^(x+2) +3^(x-1) = 31/3
3*3^(x-1) + 27*3^(x-1) + 3^(x-1) = 31/3
31* 3^(x-1) = 31/3
3^(x-1) = 1/3
x-1= -1
x=0
3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak sajnos nem értem :( De tényleg nem..
2011. nov. 1. 20:42
4/6 A kérdező kommentje:
Már azt sem, hogy hogyan jött ki az első feladatnál a 3. sorod.. :(
2011. nov. 1. 20:43
5/6 bongolo válasza:
Egy elírás van a 3. sorban, azért nem érted. Igaziból ez lenne:
5^3 * 3^(x-2) = 5^(x+1)
vagyis 3-mal osztotta mindkét oldalt, ettől a bal oldalon a 3 kitevője eggyel csökkent.
A következő sorban 5^3-nal osztotta mindkét oldalt, ezért a jobb oldalon az 5 kitevője 3-mal csökkent.
A többit ugye érted?
6/6 A kérdező kommentje:
így értem, köszi :)
2011. nov. 2. 19:02