Szvandaaa kérdése:

Hogyan oldható meg ez az exponenciális egyenlet?


Az a gondom, hogy nem tudom mit kezdjek a 90-nel...

9^x-1 +3^x+2 = 90

Segítségeteket előre is köszönöm :) !


2011. márc. 13. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

12x+1=90 /-1

12x=89 /:12

x=7,42

2011. márc. 13. 12:03
 2/14 A kérdező kommentje:
Ennek nem kéne egész számnak lennie?
2011. márc. 13. 12:35
 3/14 A kérdező kommentje:
MEg miért lehet összeadni a 9 & a 3-at? Nem kéne inkább a 9-et 3^2 alakra emelni?
2011. márc. 13. 12:35
 4/14 anonim ***** válasza:

9az x-2.on+3az x+2.en(9z x+1-en)=90

csak a kitevőket vedd figyelembe

x-2+x+1=90

2x-1=90

2x=91

x=45.5

2011. márc. 13. 12:37
 5/14 anonim ***** válasza:
tört is lehet
2011. márc. 13. 12:38
 6/14 anonim válasza:

A megoldás: 9ˇx-1+3^x+2=90

9^x+3^x=89

(3^x)^2+3^x-89=0

Ez egy másodfokú egyenlet lett, ezt már könnyű megoldani:

3^xˇ1;2=...

2011. márc. 13. 12:39
 7/14 anonim válasza:

Előző vagyok, az 1 és a 2 kitevőben van vagy lent?

Az én megoldásom akkor érvényes, ha lent van.

2011. márc. 13. 12:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Na jó... Én ezt nem értem... Mindenkinek más jön ki!!! Most melyik a jó?
2011. márc. 13. 12:42
 9/14 A kérdező kommentje:
A 9-et és a 3-at kivéve, minden fent van.
2011. márc. 13. 12:43
 10/14 A kérdező kommentje:

2. kommentelőnek...

A 9^x-1.-en hogy lehet x-2??? Miért ne 2x-2, akkor már?

2011. márc. 13. 12:46
1 2