Az a gondom, hogy nem tudom mit kezdjek a 90-nel...
9^x-1 +3^x+2 = 90
Segítségeteket előre is köszönöm :) !
2011. márc. 13. 11:28
2/14 A kérdező kommentje:
Ennek nem kéne egész számnak lennie?
2011. márc. 13. 12:35
3/14 A kérdező kommentje:
MEg miért lehet összeadni a 9 & a 3-at? Nem kéne inkább a 9-et 3^2 alakra emelni?
2011. márc. 13. 12:35
4/14 anonim válasza:
9az x-2.on+3az x+2.en(9z x+1-en)=90
csak a kitevőket vedd figyelembe
x-2+x+1=90
2x-1=90
2x=91
x=45.5
6/14 anonim válasza:
A megoldás: 9ˇx-1+3^x+2=90
9^x+3^x=89
(3^x)^2+3^x-89=0
Ez egy másodfokú egyenlet lett, ezt már könnyű megoldani:
3^xˇ1;2=...
7/14 anonim válasza:
Előző vagyok, az 1 és a 2 kitevőben van vagy lent?
Az én megoldásom akkor érvényes, ha lent van.
8/14 A kérdező kommentje:
Na jó... Én ezt nem értem... Mindenkinek más jön ki!!! Most melyik a jó?
2011. márc. 13. 12:42
9/14 A kérdező kommentje:
A 9-et és a 3-at kivéve, minden fent van.
2011. márc. 13. 12:43
10/14 A kérdező kommentje:
2. kommentelőnek...
A 9^x-1.-en hogy lehet x-2??? Miért ne 2x-2, akkor már?
2011. márc. 13. 12:46