2*3^(x+3) - 5*3^(x-2)=14432011. okt. 4. 17:10
1/2 BKRS válasza:
Emelj ki a bal oldalrol 3^(x-2)-t.
3^(x-2)*(2*3^5 - 5) = 1443
3^(x-2) = 1443 / 481
3^(x-2) = 3
x-2 = 1
x = 3
2/2 A kérdező kommentje:
köszöntem :)
2011. okt. 4. 17:57