Exponenciális egyenlet, help? SOS

2*3^(x+3) - 5*3^(x-2)=1443
2011. okt. 4. 17:10
 1/2 BKRS ***** válasza:

Emelj ki a bal oldalrol 3^(x-2)-t.

3^(x-2)*(2*3^5 - 5) = 1443

3^(x-2) = 1443 / 481


3^(x-2) = 3

x-2 = 1

x = 3

2011. okt. 4. 17:29
 2/2 A kérdező kommentje:
köszöntem :)
2011. okt. 4. 17:57