Exponenciális egyenlet (? )


Kérlek segítsetek megoldani ezt az egyenletet:


5³ˣ + 9*5ˣ + 27*5⁻³ˣ = 64 - 27*5⁻ˣ


2012. nov. 16. 14:48
 1/4 bongolo ***** válasza:

a = 5ˣ

a³ + 9a + 27/a³ = 64 - 27/a

a⁶ + 9a⁴ + 27 = 64a³ - 27a²

a⁶ + 9a⁴ + 27a² + 27 = 64a³

(a²+3)³ = (4a)³

a²+3 = 4a

Innen már megy, ugye...

2012. nov. 16. 19:10
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 16. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Bongolo nagyon szép válasza után, azért a befejezést is ellenőrizheted:

[link]

2012. nov. 16. 19:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Már befejeztem, és le is ellenőriztem. Azért köszönöm szépen.
2012. nov. 16. 19:44