Kérlek segítsetek megoldani ezt az egyenletet:
5³ˣ + 9*5ˣ + 27*5⁻³ˣ = 64 - 27*5⁻ˣ
2012. nov. 16. 14:48
1/4 bongolo válasza:
a = 5ˣ
a³ + 9a + 27/a³ = 64 - 27/a
a⁶ + 9a⁴ + 27 = 64a³ - 27a²
a⁶ + 9a⁴ + 27a² + 27 = 64a³
(a²+3)³ = (4a)³
a²+3 = 4a
Innen már megy, ugye...
2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 16. 19:20
3/4 anonim válasza:
Bongolo nagyon szép válasza után, azért a befejezést is ellenőrizheted:
4/4 A kérdező kommentje:
Már befejeztem, és le is ellenőriztem. Azért köszönöm szépen.
2012. nov. 16. 19:44