2012. okt. 18. 15:02
2/3 anonim válasza:
Micsoda pancser vagyok hogy megnéztem, azt hittem valami jó csajos kép, erre most megfájdult a fejem.
3/3 anonim válasza:
1, 4^x=1/4gyök2
2^(2x+3)=gyök 2
2^(4x+6)=2
Innen 4x+6=1 és 4x=-5
Tehát x=-5/4
2, 5^(x+4)=5^(3x-6)
x+4=3x-6
-2x=-10
x=5
3, 10^x*(10^2)^(2x-3)=10^0
10^(x+4x-6)=10^0
10^(5x-6)=10^0
Innen 5x-6=0
5x=6
x=6/5