Ytlosz kérdése:

Valaki ellenőrizné ezeket a példákat?


2012. okt. 18. 15:02
 1/3 A kérdező kommentje:
2012. okt. 18. 15:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Micsoda pancser vagyok hogy megnéztem, azt hittem valami jó csajos kép, erre most megfájdult a fejem.
2012. okt. 18. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

1, 4^x=1/4gyök2

2^(2x+3)=gyök 2

2^(4x+6)=2

Innen 4x+6=1 és 4x=-5

Tehát x=-5/4


2, 5^(x+4)=5^(3x-6)

x+4=3x-6

-2x=-10

x=5


3, 10^x*(10^2)^(2x-3)=10^0

10^(x+4x-6)=10^0

10^(5x-6)=10^0

Innen 5x-6=0

5x=6

x=6/5

2012. okt. 18. 17:28