Ezen a képen rajta van a feladat (a bekarikázott d) feladat kéne) egyszerűen nem jövök rá, hogy hogy lehet..segítene valaki?
2012. nov. 3. 16:30
1/2 anonim válasza:
125^(x+1)=(5^3)^(x+1)=5^(3x+3)
és
8^(x+1)=2^(3x+3)
A másik oldalon ott van, hogy 4*5^(3x+2) ezt vigyük át.
2^(3x+3)+4*5^(3x+2)=5^(3x+3)+2^(3x+2)
Átrendezve:
2^(3x+3)-2^(3x+2)=5^(3x+3)-4*5^(3x+2)
2^(3x+3)-2^(3x+2)=2*2^(3x+2)-2^(3x+2)=2^(3x+2)
5^(3x+3)-4*5^(3x+2)=5^(3x+2)
vagyis
2^(3x+2)=5^(3x+2)
ez akkor egyenlő, ha 3x+2=0
x=-2/3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi..:)
2012. nov. 3. 18:05