Exponenciális egyenlet megoldása? Fontos!


[link]


Ezen a képen rajta van a feladat (a bekarikázott d) feladat kéne) egyszerűen nem jövök rá, hogy hogy lehet..segítene valaki?



2012. nov. 3. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:

125^(x+1)=(5^3)^(x+1)=5^(3x+3)

és

8^(x+1)=2^(3x+3)



A másik oldalon ott van, hogy 4*5^(3x+2) ezt vigyük át.


2^(3x+3)+4*5^(3x+2)=5^(3x+3)+2^(3x+2)

Átrendezve:

2^(3x+3)-2^(3x+2)=5^(3x+3)-4*5^(3x+2)


2^(3x+3)-2^(3x+2)=2*2^(3x+2)-2^(3x+2)=2^(3x+2)

5^(3x+3)-4*5^(3x+2)=5^(3x+2)


vagyis

2^(3x+2)=5^(3x+2)


ez akkor egyenlő, ha 3x+2=0

x=-2/3

2012. nov. 3. 17:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi..:)
2012. nov. 3. 18:05